Usługi

Integrujemy pracę lekarza ortopedy z fizjoterapeutą, gdzie najwyższym celem jest zdrowie pacjenta.

Ortopedia i traumatologia

Specjalizacja zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem wszelkiego rodzaju urazów i chorób na ich tle

Fizjoterapia sportowa

Dotyczy przede wszystkim fizjoterapii osób po zabiegach ortopedycznych oraz z zespołami bólowymi kręgosłupa oraz narządu ruchu. 

Fizjoterapia sportowa to szerokie pojęcie modelu pracy ze sportowcem. Całokształt działań nastawiony jest na wspomaganie treningu, optymalizację osiągnięć sportowych, polepszenie regeneracji powysiłkowej oraz przygotowanie do wysiłku bezpośrednio przed startem. Niezbędnym elementem prowadzenia tego rodzaju fizjoterapii jest rozumienie specyfiki danej dyscypliny, a także wiedza z anatomii i biomechaniki danego sportu.

Ortopedyczna terapia manualna

Terapia zajmująca się dysfunkcjami narządu ruchu, w szczególności okolicy kręgosłupa i stawów obwodowych. Celem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych i poprawa funkcji dnia codziennego. 

Przygotowanie motoryczne

Przygotowanie motoryczne jest systemem treningowym, którego podstawą jest poprawa wszystkich cech sprawnościowych, do których zalicza się: skoczność, zwinność, dynamikę, szybkość, moc.

Przygotowuje się wówczas specjalny plan treningowy, pomagający wypracować lepsze poruszanie się – zarówno w sportach indywidualnych, jak i zespołowych. Zalecany jest sportowcom bez względu na etap rozwoju i kariery

Fizjoterapia dziecięca

Fizjoterapia dziecięca ma bardzo szeroki zakres działań, dotyczy bowiem wspomagania rozwoju psychomotorycznego dzieci w różnym wieku z  różnorodnymi zaburzeniami funkcji układu nerwowego i/lub narządu ruchu. 

W naszej placówce dotyczy ona również pracy z wadami postawy u dzieci i nastolatków.